KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15339167
nr 1533 9167
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st, Hamngatan respektive Stallmästaregården. Signerad. Akvarell, bildmått: 14x22 cm, yttermått inklusive ram: 25x32 ca
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 10 april 2023
kl 19:03:08
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström